2019 NACC Men's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Aug. 30 Fontbonne   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Dominican   Illinois College   4:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Ripon   4:30 PM CDT
  Hope   Benedictine   @ Montgomery, Ill. 4:30 PM CDT
  Marian   Saint Mary's (Minn.)   5:00 PM CDT
  Rockford   Principia   5:30 PM CDT
  Beloit   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  MSOE   UW-Platteville   7:00 PM CDT
  Alma   Aurora   7:00 PM CDT
Sat., Aug. 31 Rockford   Greenville   3:00 PM CDT
  Hiram   Edgewood   @ Defiance, Ohio 3:30 PM CDT
  Alma   Benedictine   @ Montgomery, Ill. 4:30 PM CDT
  Finlandia   Lakeland   @ Ashland, Wis. 5:00 PM CDT
  Hope   Aurora   7:30 PM CDT
Sun., Sep. 01 Edgewood   Defiance   1:00 PM CDT
  Beloit   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Lakeland   Northland   3:00 PM CDT
Tue., Sep. 03 Marian   Ripon   4:30 PM CDT
  Benedictine   Loras   5:00 PM CDT
  Rockford   North Central (Ill.)   7:30 PM CDT
Wed., Sep. 04 Moody   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Elmhurst   Dominican   4:00 PM CDT
  Lakeland   Lawrence   7:00 PM CDT
  Aurora   Illinois Wesleyan   7:00 PM CDT
  Beloit   Edgewood   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
Fri., Sep. 06 Wisconsin Lutheran   Northwestern (Minn.)   7:00 PM CDT
  Lakeland   Coe   7:00 PM CDT
  Rockford   Franklin   7:30 PM CDT
Sat., Sep. 07 Marian   Finlandia   12:00 PM CDT
  Greenville   Dominican   12:00 PM CDT
  Aurora   Millikin   12:00 PM CDT
  Ripon   MSOE   1:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Northland   2:30 PM CDT
  Lakeland   Monmouth (Ill.)   @ Cedar Rapids, Iowa 4:30 PM CDT
  Saint Mary's (Minn.)   Edgewood   5:00 PM CDT
  UW-Whitewater   Illinois Tech   7:00 PM CDT
Sun., Sep. 08 Concordia Wisconsin   Finlandia   11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Hamline   12:30 PM CDT
  Marian   Northland   2:30 PM CDT
  Ripon   Rockford   3:00 PM CDT
  Lake Forest   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Dominican   North Park   5:00 PM CDT
Mon., Sep. 09 MSOE   Maranatha   4:00 PM CDT
  Greenville   Illinois Tech   6:00 PM CDT
Tue., Sep. 10 Aurora   North Park   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 11 Rockford   Monmouth (Ill.)   4:00 PM CDT
  Lakeland   Ripon   4:30 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Beloit   4:30 PM CDT
  Benedictine   Calvin   6:00 PM CDT
  MSOE   St. Norbert   6:30 PM CDT
  Edgewood   UW-Platteville   7:00 PM CDT
  UW-Whitewater   Marian   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Elmhurst   7:30 PM CDT
Fri., Sep. 13 Olivet   Rockford   7:00 PM CDT
  UW-Whitewater   Edgewood   7:00 PM CDT
  Dominican   Washington-St. Louis   8:00 PM CDT
Sat., Sep. 14 Dubuque   MSOE   1:00 PM CDT
  Martin Luther   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  UW-Platteville   Concordia Wisconsin   3:30 PM CDT
  Illinois Tech   Ripon   3:30 PM CDT
  Moody   Lakeland   6:30 PM CDT
  UW-Whitewater   Rockford   7:00 PM CDT
Sun., Sep. 15 Albion   Marian   1:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Carroll (Wis.)   1:00 PM CDT
  Dominican   Fontbonne   3:00 PM CDT
  Knox   Benedictine   3:00 PM CDT
  Franklin   Illinois Tech   4:00 PM CDT
Tue., Sep. 17 Ripon   Edgewood   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 18 North Central (Ill.)   Dominican   4:00 PM CDT
  St. Norbert   Concordia Wisconsin   4:30 PM CDT
  Carroll (Wis.)   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Edgewood   Lawrence   7:00 PM CDT
  Illinois Tech   North Park   7:00 PM CDT
  Lake Forest   Aurora   7:30 PM CDT
Thu., Sep. 19 Concordia Chicago   Andrews University   3:00 PM CDT
  Lakeland   Maranatha   4:00 PM CDT
  Rockford   Beloit   4:30 PM CDT
Sat., Sep. 21 Millikin   Dominican   12:00 PM CDT
  Beloit   Lakeland   1:00 PM CDT
  Lawrence   Marian   2:00 PM CDT
  Northland   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Moody   Illinois Tech   6:00 PM CDT
Sun., Sep. 22 MSOE   Albion   12:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   Benedictine   3:00 PM CDT
Wed., Sep. 25 Rockford *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  Lakeland *   MSOE   7:00 PM CDT
  Marian *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Dominican *   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   7:00 PM CDT
  Benedictine *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 28 Concordia Wisconsin *   Concordia Chicago   1:00 PM CDT
  MSOE *   Aurora   1:00 PM CDT
  Dominican *   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Rockford *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Illinois Tech   3:30 PM CDT
  Marian *   Benedictine   5:00 PM CDT
Mon., Sep. 30 Edgewood   Viterbo   3:00 PM CDT
Wed., Oct. 02 Benedictine *   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Rockford *   Dominican   4:00 PM CDT
  Edgewood *   MSOE   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   7:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Aurora   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Lakeland   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 05 Aurora *   Edgewood   11:00 AM CDT
  Dominican *   Marian   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Rockford *   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  MSOE *   Illinois Tech   3:30 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   7:00 PM CDT
Sun., Oct. 06 Benedictine   North Central (Ill.)   7:00 PM CDT
Wed., Oct. 09 Edgewood *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  MSOE *   Dominican   4:00 PM CDT
  Marian *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Benedictine *   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Aurora *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Rockford   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 12 Lakeland *   Dominican   12:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   1:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   5:00 PM CDT
  MSOE *   Rockford   7:00 PM CDT
Mon., Oct. 14 Illinois Tech   Maranatha   3:30 PM CDT
Wed., Oct. 16 Illinois Tech *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  MSOE *   Marian   7:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Dominican *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Aurora *   Rockford   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 19 Edgewood *   Dominican   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   1:00 PM CDT
  Lakeland *   Aurora   1:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Chicago   1:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   3:00 PM CDT
Sun., Oct. 20 UW-Platteville   Aurora   3:00 PM CDT
Wed., Oct. 23 Concordia Chicago *   Dominican   12:30 PM CDT
  Illinois Tech *   Lakeland   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   MSOE   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Marian   7:00 PM CDT
  Aurora *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Rockford   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 26 Concordia Chicago *   Edgewood   11:00 AM CDT
  Aurora *   Marian   12:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   MSOE   1:00 PM CDT
  Rockford *   Illinois Tech   3:30 PM CDT
  Benedictine *   Lakeland   6:00 PM CDT
Wed., Oct. 30 MSOE *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Marian *   Illinois Tech   6:00 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Dominican *   Aurora   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Edgewood   7:00 PM CDT
Fri., Nov. 01 Concordia Chicago   Northwestern (Ill.)   7:00 PM CDT
Sat., Nov. 02 Illinois Tech   NACC Tournament (Through November 9)   @ TBD TBA
  Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament First Round   TBA
Tue., Nov. 05 Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament Semifinal   TBA
Sat., Nov. 09 Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament Final   TBA
* Conference
% Post season