2012 Northern Athletics Conference Men's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Aug. 31 Benedictine 0 Staten Island 2 Final
  Maranatha 3 Grace Christian (Mich.) 1 Final
  North Park 3 Concordia Chicago 1 Final
  Lake Forest 2 Aurora 3 Final - OT
  Dominican 1 Chicago 1 Final - 2OT
  Edgewood 2 St. Mary's (Minn.) 3 Final
  Concordia Wisconsin 1 Adrian 0 Final
  MSOE 2 Rose-Hulman 0 Final
  Bethany Lutheran 0 Wisconsin Lutheran 2 Final
  Beloit 3 Marian 0 Final
Sat., Sep. 01 New Jersey City 6 Benedictine 2 @ Staten Island, N.Y. Final
  Maranatha 3 Great Lakes Christian 1 Final
  Martin Luther 0 Wisconsin Lutheran 3 Final
  Concordia Wisconsin 3 Albion 1 Final
  St. Norbert 1 Lakeland 0 Final
  Rockford 2 Robert Morris-Springfield 1 Final
Sun., Sep. 02 MSOE 3 Franklin 0 Final
  Lawrence 2 Marian 1 Final
  North Park 0 Dominican 1 Final - 2OT
  Aurora 10 Cornell (Iowa) 1 Final
  St. Norbert 1 Edgewood 0 Final
  Ripon 2 Lakeland 3 Final - OT
Tue., Sep. 04 North Central (Ill.) 7 Rockford 0 Final
  Moody 6 Maranatha 0 Final
  Beloit 2 Concordia Wisconsin 1 Final - 2OT
Wed., Sep. 05 Chicago 5 Concordia Chicago 2 Final
  MSOE 3 Lawrence 2 Final - OT
  Wisconsin Lutheran 0 Ripon 1 Final
  Benedictine 1 Lake Forest 6 Final
Thu., Sep. 06 Kuyper 2 Maranatha 7 Final
  Clarke 4 Rockford 1 Final
Fri., Sep. 07 Aurora 1 Hope 2 Final
  Ripon 0 Edgewood 1 Final
  St. John's (Minn.) 2 Marian 2 Final - 2OT
  Dominican 2 Calvin 1 Final
Sat., Sep. 08 Lake Forest 3 MSOE 2 Final
  Augsburg 1 Concordia Wisconsin 0 Final
  Northland International 4 Maranatha 0 Final
  Edgewood 1 Beloit 0 Final
  Aurora 1 Calvin 2 Final
  Concordia Chicago 0 St. Mary's (Minn.) 1 Final
  Dominican 1 Hope 2 Final - 2OT
  Alma 4 Benedictine 0 Final
Sun., Sep. 09 Augustana (Ill.) 1 Concordia Chicago 0 @ Winona, Minn. Final
  Augsburg 1 MSOE 0 Final
  Adrian 3 Marian 1 Final
  Knox 2 Rockford 1 Final
Tue., Sep. 11 North Park 3 Concordia Wisconsin 1 Final
  Knox 1 Aurora 3 Final
  Lakeland 0 UW-Platteville 4 Final
  Carthage 4 Benedictine 0 Final
Wed., Sep. 12 MSOE 2 Ripon 0 Final
  Concordia Chicago 1 Elmhurst 4 Final
  Lake Forest 0 Edgewood 0 Final - 2OT
  Beloit 1 Wisconsin Lutheran 0 Final - OT
  UW-Oshkosh 0 Marian 0 Final - 2OT
Thu., Sep. 13 Spalding 1 Maranatha 3 Final
Fri., Sep. 14 Spalding 0 Wisconsin Lutheran 1 Final
Sat., Sep. 15 Edgewood * 0 Dominican 4 Final
  Maranatha 0 Beloit 6 Final
  Benedictine-Springfield 3 Benedictine 2 Final
  Rockford * 1 Lakeland 1 Final - 2OT
  Concordia Chicago * 1 Concordia Wisconsin 4 Final
  Marian * 1 Wisconsin Lutheran 2 Final
Sun., Sep. 16 MSOE * 2 Aurora 3 Final
  Robert Morris-Lake County 0 Lakeland 4 Final
  Wisconsin Lutheran 12 Eureka 0 Final
Tue., Sep. 18 MSOE * 2 Concordia Chicago 0 Final
  Benedictine * 3 Maranatha 0 Final
  Rockford * 0 Concordia Wisconsin 3 Final
  Wheaton (Ill.) 0 Dominican 2 Final
  Lakeland 0 Millikin 2 Final
  Edgewood * 3 Wisconsin Lutheran 1 Final
Wed., Sep. 19 Aurora * 1 Marian 1 Final - 2OT
Thu., Sep. 20 Rockford 0 St. Ambrose 8 Final
Sat., Sep. 22 Maranatha * 0 Dominican 12 Final
  Marian * 1 Concordia Chicago 1 Final - 2OT
  Aurora * 0 Edgewood 1 Final - 2OT
  MSOE * 5 Rockford 1 Final
  Benedictine * 3 Lakeland 0 Final
  MacMurray 0 Wisconsin Lutheran 4 Final
  Concordia Wisconsin 0 UW-Oshkosh 1 Final - OT
Sun., Sep. 23 North Central (Ill.) 3 Lakeland 2 Final - OT
Mon., Sep. 24 Wisconsin Lutheran 0 Lawrence 1 Final - OT
  Concordia Wisconsin 1 Elmhurst 2 Final
Wed., Sep. 26 Aurora * 8 Rockford 0 Final
  Marian * 0 MSOE 4 Final
  Concordia Chicago * 4 Benedictine 1 Final
  Lakeland * 0 Edgewood 2 Final
  Dominican * 4 Wisconsin Lutheran 0 Final
Thu., Sep. 27 Concordia Wisconsin * 4 Maranatha 0 Final
Sat., Sep. 29 Maranatha * 4 Rockford 0 Final
  Wisconsin Lutheran * 1 MSOE 4 Final
  Concordia Wisconsin * 2 Aurora 3 Final - 2OT
  Dominican * 4 Marian 0 Final
  Lakeland * 1 Concordia Chicago 1 Final - 2OT
  Edgewood * 2 Benedictine 1 Final
Mon., Oct. 01 Concordia Chicago 0 Lake Forest 4 Final
Tue., Oct. 02 Concordia Chicago * 0 Aurora 4 Final
  Wisconsin Lutheran * 4 Rockford 0 Final
  Concordia Wisconsin * 3 Lakeland 1 Final
  Benedictine * 0 Dominican 5 Final
  Maranatha * 0 MSOE 8 Final
  Edgewood * 1 Marian 2 Final
Wed., Oct. 03 Beloit 6 Rockford 0 Final
Sat., Oct. 06 Lakeland * 0 Dominican 10 Final
  North Central (Ill.) 0 MSOE 4 Final
  Concordia Chicago * 2 Edgewood 3 Final - 2OT
  Rockford * 0 Marian 2 Final
  Benedictine * 0 Concordia Wisconsin 2 Final
  Wisconsin Lutheran * 4 Maranatha 2 Final
Sun., Oct. 07 Aurora 3 Monmouth (Ill.) 0 Final
  Rockford 0 Carthage 10 Final
Mon., Oct. 08 Lakeland 0 Chicago 5 Final
Wed., Oct. 10 Dominican * 1 Aurora 0 Final
  Rockford * 0 Concordia Chicago 3 Final
  Marian * 2 Concordia Wisconsin 3 Final
  Wisconsin Lutheran * 1 Benedictine 0 Final
  MSOE * 1 Edgewood 0 Final
Thu., Oct. 11 Maranatha * 2 Lakeland 1 Final
Fri., Oct. 12 Concordia Chicago * 0 Maranatha 2 Final
Sat., Oct. 13 Finlandia 1 Rockford 2 Final
  Marian * 0 Benedictine 1 Final - 2OT
  Dominican * 2 MSOE 1 Final
Sun., Oct. 14 Lakeland * 0 Aurora 4 Final
Mon., Oct. 15 Dominican 2 Loras 3 Final
Tue., Oct. 16 Wisconsin Lutheran * 3 Concordia Chicago 1 Final
  Rockford * 0 Dominican 9 Final
  MSOE * 6 Lakeland 2 Final
  Maranatha * 1 Marian 1 Final - 2OT
  Aurora * 2 Benedictine 0 Final
  Concordia Wisconsin * 1 Edgewood 0 Final
Wed., Oct. 17 Ripon 3 Concordia Chicago 0 Final
Thu., Oct. 18 Wheaton (Ill.) 3 Aurora 0 Final
Fri., Oct. 19 Marian 2 Robert Morris-Springfield 0 Final
Sat., Oct. 20 Edgewood * 7 Rockford 0 Final
  Benedictine * 0 MSOE 5 Final
  Dominican * 2 Concordia Wisconsin 1 Final
  Aurora * 4 Maranatha 1 Final
  Lakeland * 0 Wisconsin Lutheran 3 Final
Sun., Oct. 21 Marian 0 Westminster (Mo.) 3 Final
  Lakeland 0 UW-Oshkosh 8 Final
  Concordia Chicago 1 North Central (Ill.) 4 Final
Mon., Oct. 22 Great Lakes Christian 2 Maranatha 10 Final
  Concordia Wisconsin * 1 Wisconsin Lutheran 0 Final
Tue., Oct. 23 Maranatha * 0 Edgewood 3 Final
Wed., Oct. 24 Wisconsin Lutheran * 1 Aurora 3 Final
  MSOE * 1 Concordia Wisconsin 1 Final - 2OT
  Concordia Chicago * 0 Dominican 8 Final
  Benedictine * 5 Rockford 1 Final
  Marian * 1 Lakeland 1 Final - 2OT
Fri., Oct. 26 Northland International 6 Maranatha 1 Final
Sun., Oct. 28 #6 Wisconsin Lutheran % 0 #3 Concordia Wisconsin 2 NAC First Round Final
  #5 Edgewood % 1 #4 MSOE 3 NAC First Round Final
Wed., Oct. 31 #3 Concordia Wisconsin % 1 #2 Aurora 1 NAC Semifinal Final - PK Away
  #4 MSOE % 1 #1 Dominican 2 NAC Semifinal Final
Sat., Nov. 03 #3 Concordia Wisconsin % 1 #1 Dominican 2 NAC Final Final
Fri., Nov. 09 Webster % 1 Dominican 3 NCAA First Round Final
Sun., Nov. 11 DePauw % 1 Dominican 2 NCAA Second Round Final - OT
Fri., Nov. 16 Wheaton (Ill.) % 1 Dominican 0 NCAA Third Round @ Dubuque, Iowa Final
* Conference
% Post season