Northern Athletics Collegiate Conference Scoreboard

December 2019
Schedule for the month of December 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
Concordia Chicago
at Edgewood
3:15 PM

Concordia Chicago
at Edgewood
1:00 PM
2
3
Edgewood
at Dominican
7:00 PM

MSOE
at Alverno
7:00 PM

Wisconsin Lutheran
at Concordia Chicago
7:00 PM

Rockford
at Marian
7:00 PM

Lakeland
at Concordia Wisconsin
7:00 PM
4
Illinois Tech
at Dominican
7:00 PM

Edgewood
at Benedictine
7:00 PM

Concordia Chicago
at Lakeland
7:00 PM

MSOE
at Wisconsin Lutheran
7:00 PM

Aurora
at Concordia Wisconsin
7:00 PM

Marian
at Rockford
7:00 PM
5
6
7
Lakeland
at Marian
2:00 PM

Dominican
at Benedictine
2:00 PM

Wisconsin Lutheran
at Concordia Chicago
2:00 PM

Edgewood
at Concordia Wisconsin
2:00 PM

MSOE
at Illinois Tech
2:00 PM

Aurora
at Rockford
2:00 PM

Alverno
at Wisconsin Lutheran
2:00 PM

Dominican
at Benedictine
4:15 PM

MSOE
at Illinois Tech
4:15 PM

Edgewood
at Concordia Wisconsin
4:15 PM

Aurora
at Rockford
4:15 PM

Lakeland
at Marian
4:15 PM
8
9
10
Lakeland
at Holy Family (Wis.)
7:00 PM

Alverno
at Concordia Wisconsin
7:00 PM
11
Rockford
at Knox
7:00 PM

MSOE
at Beloit
7:00 PM

North Central (Ill.)
at Aurora
7:00 PM
12
13
14
Illinois Tech
at Lakeland
2:00 PM

Dominican
at Wisconsin Lutheran
2:00 PM

Concordia Wisconsin
at Marian
2:00 PM

Aurora
at MSOE
2:00 PM

Rockford
at Edgewood
2:00 PM

Aurora
at MSOE
4:15 PM

Dominican
at Wisconsin Lutheran
4:15 PM

Benedictine
at Concordia Chicago
4:15 PM

Rockford
at Edgewood
4:15 PM

Illinois Tech
at Lakeland
4:15 PM

Marian
at Alverno
7:00 PM
15
Marian
at Martin Luther
4:30 PM
16
Benedictine
at Concordia Chicago
7:00 PM

Andrews
at Illinois Tech
1:00 PM
17
Wisconsin Lutheran
at Martin Luther
5:30 PM

Dominican
at Greenville
6:00 PM

Rockford
at Dubuque
6:00 PM

Alverno
at Mount Mary
6:00 PM
18
Rockford
at North Park
7:00 PM

Spalding
vs Concordia Wisconsin
2:00 PM
19
Illinois Tech
at Roanoke
TBA

Aurora
vs Millikin Big Blue Classic
TBA

Maranatha
at Alverno
6:00 PM

Concordia Wisconsin
vs UW-Whitewater
8:00 PM
20
Coe
vs Concordia Wisconsin
2:00 PM

Knox
at Dominican
5:00 PM

Wisconsin Lutheran
at Aurora
6:00 PM

Edgewood
at Lakeland
7:00 PM

Shenandoah
vs Illinois Tech
TBA

Simpson (Iowa)
vs Aurora
TBA

MacMurray
at Marian
2:00 PM

Lakeland
at UW-Platteville
7:00 PM
21
Wartburg
vs Concordia Wisconsin
2:00 PM

Dominican
at St. Mary's (Ind.)
12:00 PM
22
23
24
25
26
27
Olivet
vs Illinois Tech
5:00 PM

MSOE
vs U. of New England
8:00 PM
28
Illinois Tech
at Hope
2:00 PM

Benedictine
at LeTourneau
3:00 PM
29
UW-Stout
vs Edgewood
5:00 PM

Benedictine
vs East Tex. Baptist
1:00 PM

MSOE
vs Emmanuel (Mass.)
4:00 PM
30
Edgewood
vs St. Norbert OR UW-Superior
TBA

Trine
at Concordia Chicago
4:00 PM
31
1
2
Mount Mary
at Rockford
7:00 PM
3
Concordia Chicago
at St. Mary's (Md.)
3:00 PM
4
Marian
at Benedictine
2:00 PM

Dominican
at Aurora
2:00 PM

Edgewood
at Wisconsin Lutheran
2:00 PM

Concordia Wisconsin
at Illinois Tech
2:00 PM

Lakeland
at MSOE
2:00 PM

Concordia Chicago
at Rockford
2:00 PM

Concordia Chicago
vs Chris. Newport
1:00 PM

Alverno
at Aurora
4:15 PM

Concordia Wisconsin
at Illinois Tech
4:15 PM

Edgewood
at Wisconsin Lutheran
4:15 PM

Marian
at Benedictine
4:15 PM

Lakeland
at MSOE
4:15 PM