Northern Athletics Collegiate Conference Scoreboard

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
at UW-Oshkosh Titan Fall Classic -- Lake Breeze G.C., Winneconne, Wis.

at Augustana (Ill.) Brissman-Lundeen Invitational -- Saukie G.C., Rock Island, Ill.


Illinois Tech
vs ITA Central Regional (through 9/23)
TBA

Edgewood
vs USTA/ITA Regional Championships
TBA

Concordia Wisconsin
at ITA Regional Championship
9:00 AM

Ripon
at MSOE
Final
6 - 3

Greenville
vs Benedictine
Final
3 - 2

Edgewood
at Lakeland
Final
0 - 3

Dubuque
at Marian
Final
0 - 3

Lake Forest
at Illinois Tech
Final
2 - 3

Carthage
at Aurora
Final
1 - 3
22
at UW-Parkside Lucian Rosa Invitational -- Wayne Dannehl XC Course, Kenosha, Wis.

at CSU San Bernardino Coyote Challenge -- CSUSB Campus Course, San Bernardino, Calif.

Lakeland
at UW-Platteville
Final
12 - 49

Wisconsin Lutheran
at Rockford
Final
4 - 3

Marian
at Dominican
Final
0 - 6

Illinois Tech
at MSOE
Final
0 - 4

Lakeland
at Concordia Chicago
Final
0 - 3

Edgewood
at Aurora
Final - 2OT
1 - 1

Concordia Wisconsin
at Benedictine
Final
1 - 3

vs Benedictine, CUW, Edgewood, Marian

vs Lakeland, WLC
1:30 p.m.

Marian
at Dominican
Final
0 - 4

Illinois Tech
at MSOE
Final
2 - 0

Wisconsin Lutheran
at Alverno
Final
6 - 0

Lakeland
at Concordia Chicago
Final
0 - 2

Edgewood
at Aurora
Final
0 - 2

Concordia Wisconsin
at Benedictine
Final
1 - 0

Edgewood
vs USTA/ITA Regional Championships
TBA

Dominican
at Knox
Final
4 - 5

Concordia Wisconsin
at ITA Regional Championship
9:00 AM

Gustavus Fall Invitational
vs Concordia Wisconsin
10:00 AM

Alverno
vs UW-Stevens Point
Final
3 - 6

MSOE
at Beloit
Final
8 - 1

Dominican
vs Greenville
Final
0 - 9

Alverno
at Lawrence
Final
2 - 7

Ripon
at Aurora
Final
0 - 3

Rockford
at Edgewood
Final
0 - 3

MSOE
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 3

Illinois Tech
at Marian
Final
0 - 3

Alverno
at Concordia Chicago
Final
0 - 3

Lakeland
at North Central (Ill.)
Final
3 - 0

Benedictine
vs Defiance
Final
3 - 2

UW-Platteville
vs Rockford
Final
3 - 2

Alverno
vs Lake Forest
Final
0 - 3

Lakeland
vs Anderson (Ind.)
Final
3 - 0

UW-Platteville
at Edgewood
Final
1 - 3

Lake Forest
at Concordia Chicago
Final
3 - 2

Benedictine
vs St. Mary's (Ind.)
Final
0 - 3

UW-Oshkosh
at Aurora
Final
3 - 1
23
vs Alverno, Lakeland, WLC

UW-Whitewater
at MSOE
Final
3 - 1

Concordia Wisconsin
at UW-Oshkosh
Final
2 - 0

Central (Iowa)
at Concordia Chicago
Final
3 - 0
24
25
Lakeland
at Edgewood
Final
0 - 9

Beloit
at Wisconsin Lutheran
Final
0 - 3

Rockford
at Maranatha
Final
0 - 3

Ripon
at Edgewood
Final
0 - 3

Marian
at Benedictine
Final
0 - 3
26
Rockford
at Concordia Chicago
Final
1 - 0

Concordia Wisconsin
at Edgewood
Final - 2OT
1 - 1

Dominican
at MSOE
Final
2 - 3

Lakeland
at Marian
Final
0 - 4

Wisconsin Lutheran
at Aurora
Final
3 - 4

Illinois Tech
at Benedictine
Final
0 - 3

Edgewood
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 4

MSOE
at Dominican
Final
0 - 2

Concordia Chicago
at Alverno
Final
7 - 1

Marian
at Lakeland
Final
8 - 0

Aurora
at Wisconsin Lutheran
Final
1 - 3

Benedictine
at Illinois Tech
Final
1 - 3

Marian
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 9

Eureka
at Benedictine
Final
0 - 3

Concordia Wisconsin
at Concordia Chicago
Final
3 - 1
27
Wisconsin Lutheran
at Alverno
Final
5 - 1

Marian
at Aurora
Final
0 - 3
28
at UW-Eau Claire Blugold Invitational -- Whitetail Golf Course, Colfax, Wis.

at Olivet Nazarene Midwest Intercollegiate -- Aspen Ridge G.C., Bourbonnais, Ill.

vs All NACC schools
11:00 a.m.

Lakeland
at Benedictine
Final
3 - 0

Edgewood
at Dominican
Final
3 - 2

Rockford
at Illinois Tech
Final
0 - 3

Concordia Chicago
at MSOE
Final
3 - 0

Alverno
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 3
29
at Wisconsin Lutheran Warrior Invitational -- Greenfield Park, West Allis, Wis.

at Loyola-Chicago Lakefront Classic -- Montrose Avenue Beach, Chicago, Ill.

at Wartburg Dan Huston Invitational -- Max Cross Country Course, Waverly, Iowa

Concordia Wisconsin
at Benedictine
Final
48 - 40

Rockford
at Wisconsin Lutheran
Final - OT
20 - 26

Concordia Chicago
at Lakeland
Final
28 - 61

Aurora
at Eureka
Final
28 - 31

Benedictine
at Edgewood
Final
4 - 1

Concordia Chicago
at Marian
Final
1 - 0

Aurora
at Concordia Wisconsin
Final
1 - 0

Rockford
at MSOE
Final
0 - 1

Wisconsin Lutheran
at Illinois Tech
Final
3 - 2

Dominican
at Lakeland
Final
2 - 0

vs All NACC schools
10:30 a.m.

Benedictine
at Edgewood
Final
1 - 0

Concordia Chicago
at Marian
Final
2 - 3

Aurora
at Concordia Wisconsin
Final
1 - 3

Alverno
at MSOE
Final
0 - 10

Dominican
at Lakeland
Final
4 - 0

Wisconsin Lutheran
at Illinois Tech
Final
0 - 4

MSOE
at Aurora
Final
8 - 1

Dominican
at Concordia Chicago
Final
1 - 8

Concordia Wisconsin
at Wisconsin Lutheran
Final
9 - 0

Marian
at Alverno
Final
9 - 0

Edgewood
at Illinois Tech
Final
6 - 3

MSOE
at Illinois Tech
Final
0 - 9

Edgewood
at Aurora
Final
9 - 0

Marian
at Wisconsin Lutheran
Final
8 - 1

Concordia Wisconsin
at Alverno
Final
9 - 0

Concordia Wisconsin
at Carroll (Wis.)
Final
1 - 3

Alverno
at Wisconsin Lutheran
Final
0 - 3

Rockford
at Dominican
Final
0 - 3

Edgewood
at Illinois Tech
Final
3 - 0

Lakeland
at Aurora
Final
0 - 3

Concordia Wisconsin
vs UW-Eau Claire
Final
0 - 3

St. Mary's (Ind.)
vs Rockford
Final
3 - 0

St. Mary's (Ind.)
at Dominican
Final
2 - 3

MSOE
at Maranatha
Final
3 - 2
30
North Central (Ill.)
at Illinois Tech
Final - OT
2 - 1

vs All NACC schools
9:30 a.m.

UW-La Crosse
at Concordia Wisconsin
Final
3 - 0

Mount Mary
at Alverno
Final
1 - 2

Alverno
at Beloit
Final
2 - 7

Lake Forest
vs Alverno
Final
9 - 0
1
Illinois Tech
at North Park
Final
2 - 3

Concordia Chicago
at Aurora
Final
3 - 6
2
Edgewood
at Marian
Final
7 - 2

Marian
at Alverno
Final
3 - 1

Dominican
at MSOE
Final
3 - 1

Concordia Chicago
at Benedictine
Final
0 - 3

Wisconsin Lutheran
at Edgewood
Final
3 - 2

Concordia Wisconsin
at Rockford
Final
3 - 0

Lakeland
at Illinois Tech
Final
3 - 0
3
Wisconsin Lutheran
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 4

Benedictine
at Dominican
Final
1 - 2

Edgewood
at Lakeland
Final
4 - 0

Rockford
at Aurora
Final
2 - 1

Marian
at MSOE
Final
1 - 5

Concordia Chicago
at Illinois Tech
Final
0 - 2

Aurora
at Alverno
Final
10 - 0

Illinois Tech
at Concordia Chicago
Final
0 - 2

MSOE
at Marian
Final
4 - 1

Lakeland
at Edgewood
Final
1 - 3

Dominican
at Benedictine
Final
2 - 0

Concordia Wisconsin
at Wisconsin Lutheran
Final
6 - 2

Marian
at Carroll (Wis.)
Final
4 - 5

Wheaton (Ill.)
at Aurora
Final
0 - 3
4
Maranatha
at Rockford
Final
0 - 4

MSOE
at Marian
Final
2 - 7

Roosevelt
at Aurora
Final
5 - 4
5
at Benedictine (Ill.) Eagle Invitational -- St. James Farm Forest Preserve, Warrenville, Ill.

Aurora
at Alverno
Final
3 - 0

Dominican
at Marian
Final
3 - 0

Rockford
at Concordia Chicago
Final
0 - 3

Benedictine
at Wisconsin Lutheran
Final
1 - 3

MSOE
at Edgewood
Final
1 - 3

Illinois Tech
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 3
6
at St. Ambrose Fighting Bee Invitational -- Crow Creek Park, Bettendorf, Iowa
Cancelled

at Lawrence University Gene Davis Invitational -- Reid G.C., Appleton, Wis.

Lakeland
at Concordia Wisconsin
Final
0 - 17

Benedictine
at Rockford
Final
27 - 20

Aurora
at Concordia Chicago
Final
35 - 30

Wisconsin Lutheran
at Eureka
Final
35 - 54

Marian
at Aurora
Final
1 - 2

Concordia Wisconsin
at Dominican
Final
2 - 1

Illinois Tech
at Rockford
Final
2 - 1

MSOE
at Wisconsin Lutheran
Final
2 - 1

Lakeland
at Benedictine
Final
0 - 5

Edgewood
at Concordia Chicago
Final
0 - 2

Concordia Wisconsin
at Dominican
Final
0 - 3

Marian
at Aurora
Final
0 - 2

Benedictine
at Lakeland
Final
4 - 2

MSOE
at Wisconsin Lutheran
Final
1 - 0

Illinois Tech
at Alverno
Final
13 - 1

Lakeland
at Illinois Tech
Final
0 - 9

Wisconsin Lutheran
at Dominican
Final
9 - 0

Alverno
at Concordia Chicago
Final
5 - 4

Marian
at Illinois Tech
Final
3 - 6

North Park
at MSOE
Final
5 - 4

Edgewood
at Concordia Wisconsin
Final
6 - 3

Wisconsin Lutheran
at Concordia Chicago
Final
9 - 0

Alverno
at Dominican
Final
8 - 1

Marian
at Aurora
Final
9 - 0

Lakeland
at Aurora
Final
5 - 4

Benedictine
at Alverno
Final
3 - 1

Marian
at Lakeland
Final
0 - 3

Edgewood
at Concordia Chicago
Final
0 - 3

Dominican
at Concordia Wisconsin
Final
1 - 3

Illinois Tech
at MSOE
Final
0 - 3

Aurora
at Wisconsin Lutheran
Final
3 - 1