Date Teams Event Results Links Notes
Fri., Aug. 31 Alverno Virginia Beach, Virginia   Virginia Wesleyan Invitational
  Alverno Virginia Beach, Va.   Virginia Wesleyan Invitational
  Dominican     Ground Round Sugar Loaf Classic
  Wisconsin Lutheran Plymouth, Wis.   Lakeland Women's Volleyball Tournament
  Cardinal Stritch    
  MSOE Lake Forest, Illinois  
  Edgewood Winona, Minn.  
  Dominican Winona, Minn.  
  Illinois Tech Lewis & Clark College   Oregon Trail Classic
  Wisconsin Lutheran Plymouth, Wis.  
  UW-Stevens Point San Antonio, Texas  
  Benedictine St. Louis  
  Northland Winona, Minn.  
  Rockford Beloit, Wis.  
  Finlandia Ripon, Wis.   Ripon Quad
  UW-La Crosse    
  Cabrini San Antonio, Texas  
  Manchester Lake Forest College Sports and Recreation Center - Lake Forest, Ill.   2018 Lake Forest Forester Invitational
  Benedictine    
  Alma Beloit, Wis.   Buc Blast Tournament
  Illinois Tech     Oregon Trail Classic
Sat., Sep. 01 Alverno Virginia Beach, Virginia   Virginia Wesleyan Invitational
  Marian Ripon, Wis.   Ripon Quad
  MSOE Lake Forest, Illinois  
  Wisconsin Lutheran    
  Edgewood     Ground Round Sugar Loaf Classic
  Dominican Winona, Minn.  
  Concordia Chicago   0
  Gustavus Adolphus San Antonio, Tex.  
  Concordia Chicago Ann Arbor, Mich.  
  Luther Winona, Minn.  
  Augustana (Ill.) Winona, Minn.  
  Illinois Tech George Fox   Oregon Trail Classic
  St. Mary's (Md.) Virginia Beach, Va.   Virginia Wesleyan Invitational
  Marian     Ripon Quad
  Olivet Beloit, Wis.   Buc Blast Tournament
  Concordia Wisconsin    
  MSOE Lake Forest, Illinois  
  Wisconsin Lutheran Plymouth, Wis.  
  Oglethorpe     Lakeland Women's Volleyball Tournament
  Rockford Beloit, Wis.   Buc Blast Tournament
  Aurora    
  Illinois Tech     Oregon Trail Tournament
Tue., Sep. 04 Chicago North Park  
  UW-Oshkosh Wheaton, Ill. - Wheaton College  
  Knox    
  Ripon    
  Dominican    
  Edgewood    
  Concordia Chicago    
Wed., Sep. 05 Lawrence    
  Lakeland    
  Carroll (Wis.)    
Fri., Sep. 07 Rockford Ashland, Wis.  
  Maranatha    
  Concordia Chicago Ashland, Wis.  
  St. Catherine Ashland, Wis.  
  UW-River Falls    
  Caltech Milwaukee, Wis.   MSOE Invitational
  Gustavus Adolphus Dubuque, Iowa  
  Wisconsin Lutheran Oshkosh, WIs.  
  Benedictine MSOE Invitational  
  Rockford    
  Marian     UW-Superior Tournament
  St. Norbert Oshkosh, WIs.  
  Illinois Tech North Park  
  Concordia Wisconsin    
  Alverno Milwaukee, Wis.   MSOE Invitational
  Caltech     MSOE Invitational
  Dubuque Dubuque, Iowa  
  Lakeland    
  Aurora    
Sat., Sep. 08 Monmouth (Ill.) Dubuque, Iowa  
  Wisconsin Lutheran Oshkosh, Wis.  
  Concordia Chicago Ashland, Wis.  
  Bethel (Minn.) Stevens Point, Wis.   UW-Stevens Point Invitational
  Maranatha    
  Caltech MSOE Invitational  
  Carroll (Wis.) Stevens Point, Wis.  
  Hamline Superior, Wis.   UW-Superior Tournament
  Aurora Bloomington, Ill.  
  Illinois Tech North Park  
  Silver Lake Ashland, Wis.  
  Saint Mary's (Minn.) Stevens Point, Wis.   UW-Stevens Point Invite
  Alverno Milwaukee, Wis.   MSOE Invitational
  Marian     UW-Superior Tournament
  Dominican Dubuque, Iowa  
  Elmhurst Oshkosh, WIs.  
  Saint Mary's (Minn.) Stevens Point, Wis.  
  Maranatha    
  Concordia Chicago    
  UW-River Falls Milwaukee, Wis.  
  Aurora Bloomington, Ill.  
  Illinois Tech    
  UW-Platteville     MSOE Invitational
Tue., Sep. 11 Alverno    
Wed., Sep. 12 Wisconsin Lutheran *    
  Concordia Wisconsin *    
  Concordia Chicago *    
  MSOE *    
  Edgewood *    
  Aurora *    
  North Park    
Fri., Sep. 14 Rose-Hulman Greencastle, Ind.  
  Concordia Chicago Greencastle, Ind.  
  Concordia-Moorhead Wis.-Eau Claire  
  Alverno St. Paul, Minn.   Macalester Invite
  Carroll (Wis.) Ripon, Wis.  
  Augsburg Eau Claire, Wis.  
  North Central (Ill.) Eau Claire, Wis.  
  Saint Mary's (Minn.) Kenosha, Wis.  
  MSOE    
  Wisconsin Lutheran Ripon, Wis.  
  Maranatha    
  Concordia-Moorhead Eau Claire, Wis.  
  Elmhurst    
  Lake Forest    
Sat., Sep. 15 Concordia Chicago Greencastle, Ind.  
  Augsburg Eau Claire, Wis.   UW-Eau Claire Invitational
  MSOE Kenosha, Wisconsin  
  Mount Mary    
  Chicago Kenosha, Wis.  
  Lawrence Ripon College  
  Gustavus Adolphus Eau Claire, Wis.  
  Alverno (Macalester)   St. Paul, MN
  Dominican    
  Alverno     Macalester Tournament
  Wisconsin Lutheran     Red Hawks Invitational
  Chicago Kenosha, Wis.   Carthage Tournament
  Gustavus Adolphus Eau Claire, Wis.   Sandy Schumacher Memorial
  Millikin Greencastle, Ind.  
  Silver Lake    
  Concordia Wisconsin    
  Edgewood     Sandy Schumacher Memorial Tournament
Tue., Sep. 18 Benedictine *    
  Lakeland *    
  Aurora *    
  Concordia Wisconsin *    
  Marian *    
  MSOE *    
Wed., Sep. 19 Illinois Tech    
  Augustana (Ill.)    
Thu., Sep. 20 Wisconsin Lutheran    
Fri., Sep. 21 Greenville Chicago, Ill.  
  Edgewood *    
  Dubuque    
  Lake Forest    
  Carthage    
Sat., Sep. 22 Ripon    
  Rockford *    
  MSOE *    
  Illinois Tech *    
  Alverno *    
  Lakeland    
  Benedictine Chicago, Ill.  
  Rockford Edgewood College  
  Lake Forest Concordia Chicago  
  Lakeland Naperville, Ill.  
  UW-Platteville    
  Lake Forest    
  St. Mary's (Ind.) Chicago, Ill.  
  UW-Oshkosh    
Tue., Sep. 25 Beloit    
  Rockford    
  Ripon    
  Marian *    
Wed., Sep. 26 Eureka    
  Concordia Wisconsin *    
Thu., Sep. 27 Marian *    
Fri., Sep. 28 Lakeland *    
  Edgewood *    
  Rockford *    
  Concordia Chicago *    
  Alverno *    
Sat., Sep. 29 Concordia Wisconsin    
  Alverno *    
  Rockford *    
  Edgewood *    
  Lakeland *    
  Rockford River Forest, Ill.  
  UW-Eau Claire Waukesha, Wis.  
  St. Mary's (Ind.)    
  MSOE    
Tue., Oct. 02 Marian *    
  Dominican *    
  Concordia Chicago *    
  Wisconsin Lutheran *    
  Concordia Wisconsin *    
  Lakeland *    
Wed., Oct. 03 Wheaton (Ill.)    
Fri., Oct. 05 Aurora *    
  Dominican *    
  Rockford *    
  Illinois Tech *    
  Benedictine *    
  MSOE *    
Sat., Oct. 06 Benedictine *     Homecoming
  Marian *    
  Edgewood *    
  Dominican *    
  Illinois Tech *    
  Aurora *    
Tue., Oct. 09 Aurora *    
  Edgewood    
Wed., Oct. 10 Marian    
Thu., Oct. 11 Carroll (Wis.)    
Fri., Oct. 12 Alverno *    
  MSOE *    
  Rockford *    
  Concordia Wisconsin *    
  Illinois Tech *    
  Marian    
Sat., Oct. 13 Alverno     Maranatha Tri
  Finlandia    
  Dominican *    
  Rockford *    
  MSOE *    
  Bethel (Minn.) Whitewater, Wis.  
  Wisconsin Lutheran *    
  Kalamazoo Chicago, Ill.  
  Concordia Wisconsin *    
  UW-Stout Whitewater, Wis.  
  Kalamazoo    
  Central (Iowa)    
Tue., Oct. 16 Lakeland *    
  Marian *    
  Alverno *    
  Concordia Chicago *    
  Benedictine *    
  Rockford    
Fri., Oct. 19 UW-Oshkosh    
  Illinois Tech *    
  Dominican *    
  Aurora *    
  Wisconsin Lutheran *    
  Benedictine *    
  Concordia Chicago *    
  UW-Stout    
Sat., Oct. 20 Illinois Wesleyan    
  Calvin Elmhurst, Ill.  
  Concordia Chicago *    
  Benedictine *    
  Marian    
  St. Mary-Woods    
  Alverno    
  Aurora    
  UW-Stout    
  Millikin    
  UW-Stout    
  Wisconsin Lutheran *    
Wed., Oct. 24 Edgewood *    
  Illinois Tech *    
  Alverno *    
  Wisconsin Lutheran *    
  Dominican *    
  Lakeland *    
Fri., Oct. 26 Alverno    
  Belhaven St. Louis, Mo.  
  Maranatha Milwaukee, Wis.  
  Central (Iowa)    
  Aurora     Baden Invite
  Alverno    
  Rockford    
  Central (Iowa) Milwaukee, Wisconsin   Warrior Invitational
  Simpson (Iowa) Augustana  
  Maranatha    
  Illinois Tech    
Sat., Oct. 27 Rockford Hancock, Mich.  
  DePauw Washington University; St. Louis, Mo.  
  UW-River Falls Milwaukee, Wisconsin   Warrior Invitational
  St. Norbert    
  Wheaton (Ill.) Lisle, Ill.  
  Wartburg St. Louis, Mo.  
  MSOE    
  Dominican Bloomington, Ill.  
  Lincoln College Lisle, Ill.  
  Elmhurst    
  Lakeland Madison, Wis.  
  Illinois Tech    
  Webster Bloomingtom, Ill.  
  Wheaton (Ill.)    
  Lawrence Edgewood College  
  Lawrence    
  Concordia Wisconsin    
* Conference