2017 NACC Women's Volleyball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Sep. 01 Edgewood   Puget Sound   11:00 AM CDT
  Lakeland   Wartburg   @ Nashville, Tenn. 2:00 PM CDT
  Benedictine   Marymount (Va.)   @ Norfolk, Va. 4:00 PM CDT
  Dubuque   Aurora   @ Lake Forest, Ill. 4:00 PM CDT
  Dominican   Hendrix   @ St. Louis, Mo. 4:00 PM CDT
  Huntingdon   Lakeland   @ Nashville, Tenn. 4:00 PM CDT
  Concordia Texas   Concordia Chicago   @ Mequon, Wis. 5:00 PM CDT
  Mount Mary   Alverno   5:00 PM CDT
  UW-Superior   Wisconsin Lutheran   5:30 PM CDT
  Rockford   Beloit   5:30 PM CDT
  Benedictine   Virginia Wesleyan   6:00 PM CDT
  Manchester   MSOE   @ Lake Forest, Ill. 6:00 PM CDT
  Finlandia   Aurora   @ Lake Forest, Ill. 6:00 PM CDT
  Hope   Dominican   @ St. Louis, Mo. 6:00 PM CDT
  Mount Mary   Marian   @ Milwaukee, Wis. 6:30 PM CDT
  Edgewood   Pacific Lutheran   @ Tacoma, Wash. 7:00 PM CDT
  Rockford   Wisconsin Lutheran   @ Beloit, Wis. 7:30 PM CDT
  Concordia Ann Arbor   Concordia Wisconsin   7:30 PM CDT
  MSOE   Lake Forest   8:00 PM CDT
Sat., Sep. 02 Cabrini   Benedictine   @ Norfolk, Va. 10:00 AM CDT
  Aurora   Lake Forest   10:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Beloit   11:00 AM CDT
  Concordia Texas   Concordia Wisconsin   11:00 AM CDT
  UW-Superior   Rockford   @ Beloit, Wis. 11:00 AM CDT
  Manchester   Aurora   @ Lake Forest, Ill. 12:00 PM CDT
  Finlandia   MSOE   @ Lake Forest, Ill. 12:00 PM CDT
  Huntingdon   Lakeland   @ Nashville, Tenn. 12:00 PM CDT
  Rose-Hulman   Dominican   @ St. Louis, Mo. 12:30 PM CDT
  Benedictine   Randolph-Macon   @ Norfolk, Va. 1:00 PM CDT
  Rockford   TBA   @ Beloit, Wis. 1:00 PM CDT
  TBA   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Concordia Ann Arbor   Concordia Chicago   @ Mequon, Wis. 1:00 PM CDT
  Dubuque   MSOE   @ Lake Forest, Ill. 2:00 PM CDT
  Lakeland   Wartburg   @ Nashville, Tenn. 2:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Dominican   @ St. Louis, Mo. 2:30 PM CDT
  Concordia Chicago   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  St. Thomas (Minn.)   Edgewood   @ Tacoma, Wash. 3:00 PM CDT
  Saint Benedict   Edgewood   @ Tacoma, Wash. 7:00 PM CDT
Tue., Sep. 05 North Park   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
  Beloit   Alverno   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   7:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Concordia Chicago   7:00 PM CDT
  St. Norbert   Dominican   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 06 Edgewood   UW-Oshkosh   4:00 PM CDT
  Wheaton (Ill.)   Edgewood   @ Oshkosh, Wis. 5:30 PM CDT
  Marian   Lawrence   7:00 PM CDT
  MSOE   Ripon   7:00 PM CDT
  Benedictine   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   Lakeland   7:00 PM CDT
Fri., Sep. 08 Rockford   Silver Lake   @ Ashland, Wis. 10:00 AM CDT
  Concordia Chicago   Finlandia   @ Ashland, Wis. 12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Oshkosh   1:30 PM CDT
  Gustavus Adolphus   Lakeland   @ Stevens Point, Wis. 3:00 PM CDT
  Marian   North Park   3:00 PM CDT
  Benedictine   St. Norbert   @ Oshkosh, Wis. 3:30 PM CDT
  Maranatha   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 4:00 PM CDT
  Rockford   Northland   4:00 PM CDT
  Beloit   MSOE   4:00 PM CDT
  Aurora   DePauw   @ Bloomington, Ill. 5:00 PM CDT
  Ripon   Lakeland   @ Stevens Point, Wis. 5:00 PM CDT
  Marian   Illinois Tech   @ Chicago, Ill. 5:00 PM CDT
  St. Norbert   Wisconsin Lutheran   5:30 PM CDT
  Martin Luther   Concordia Wisconsin   @ Oshkosh, Wis. 5:30 PM CDT
  Central (Iowa)   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 6:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Northland   6:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Saint Mary's (Minn.)   @ Oshkosh, Wis. 7:30 PM CDT
  Benedictine   UW-Stout   @ Oshkosh, Wis. 7:30 PM CDT
  Central (Iowa)   MSOE   8:00 PM CDT
Sat., Sep. 09 Saint Mary's (Minn.)   Benedictine   @ Oshkosh, Wis. 9:30 AM CDT
  Beloit   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 10:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Lakeland   @ Stevens Point, Wis. 10:00 AM CDT
  Maranatha   MSOE   10:00 AM CDT
  Concordia Chicago   Silver Lake   @ Ashland, Wis. 10:00 AM CDT
  Ripon   Edgewood   @ Stevens Point, Wis. 10:00 AM CDT
  Aurora   Illinois Wesleyan   11:00 AM CDT
  UW-Stout   Concordia Wisconsin   @ Oshkosh, Wis. 11:30 AM CDT
  Illinois Tech   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 12:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Bethany Lutheran   @ Ashland, Wis. 12:00 PM CDT
  Lakeland   Millikin   @ Stevens Point, Wis. 12:00 PM CDT
  Martin Luther   Wisconsin Lutheran   1:30 PM CDT
  Finlandia   Rockford   @ Ashland, Wis. 2:00 PM CDT
  Ohio Northern   Aurora   @ Bloomington, Ill. 2:00 PM CDT
  Illinois Tech   MSOE   2:00 PM CDT
  Gustavus Adolphus   Edgewood   @ Stevens Point, Wis. 2:00 PM CDT
  Carthage   Dominican   @ Chicago, Ill. 2:30 PM CDT
  Lawrence   Concordia Wisconsin   @ Oshkosh, Wis. 3:30 PM CDT
  Dominican   Chicago   5:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   UW-Oshkosh   5:30 PM CDT
  Bethany Lutheran   Rockford   @ Ashland, Wis. 6:00 PM CDT
Mon., Sep. 11 UW-Eau Claire   Edgewood   7:00 PM CDT
Tue., Sep. 12 Concordia Chicago   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Benedictine   North Park   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 13 Rockford *   Alverno   7:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Chicago   7:00 PM CDT
  Aurora *   Dominican   7:30 PM CDT
Fri., Sep. 15 Alverno   Knox   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Illinois College   2:30 PM CDT
  Marian   Ripon   3:00 PM CDT
  Lawrence   MSOE   @ Ripon, Wis. 3:00 PM CDT
  Alverno   Dubuque   @ Galesburg, Ill. 4:00 PM CDT
  Aurora   Elmhurst   4:00 PM CDT
  Marian   Saint Mary's (Minn.)   @ Ripon, Wis. 5:00 PM CDT
  Lakeland   St. Scholastica   @ Eau Claire, Wis. 5:00 PM CDT
  Olivet   Concordia Chicago   @ Jacksonville, Ill. 5:30 PM CDT
  Calvin   Aurora   @ Elmhurst, Ill. 6:00 PM CDT
  Alma   Concordia Wisconsin   @ Kenosha, Wis. 6:00 PM CDT
  Lake Forest   Benedictine   @ Naperville, Ill. 6:00 PM CDT
  Monmouth (Ill.)   Rockford   @ Galesburg, Ill. 6:00 PM CDT
  Saint Mary's (Minn.)   MSOE   @ Ripon, Wis. 7:00 PM CDT
  Dominican   Augustana (Ill.)   7:00 PM CDT
  Lakeland   Minn.-Morris   @ Eau Claire, Wis. 7:00 PM CDT
  Benedictine   North Central (Ill.)   8:00 PM CDT
  MacMurray   Rockford   @ Galesburg, Ill. 8:00 PM CDT
Sat., Sep. 16 Rockford   Knox   9:00 AM CDT
  MSOE   Ripon   10:00 AM CDT
  Hope   Aurora   @ Elmhurst, Ill. 10:00 AM CDT
  Lawrence   Marian   @ Ripon, Wis. 10:00 AM CDT
  Concordia Chicago   St. Mary's (Ind.)   @ Jacksonville, Ill. 10:00 AM CDT
  Alverno   MacMurray   @ Galesburg, Ill. 11:00 AM CDT
  Rockford   Dubuque   @ Galesburg, Ill. 11:00 AM CDT
  Marian   Carroll (Wis.)   @ Ripon, Wis. 12:00 PM CDT
  St. Norbert   Concordia Wisconsin   @ Kenosha, Wis. 12:00 PM CDT
  Colorado College   Aurora   @ Elmhurst, Ill. 12:00 PM CDT
  Concordia Moorhead   Lakeland   @ Eau Claire, Wis. 12:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Robert Morris-Springfield   @ Jacksonville, Ill. 12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Maranatha   1:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   MSOE   @ Ripon, Wis. 2:00 PM CDT
  Gustavus Adolphus   Lakeland   @ Eau Claire, Wis. 2:00 PM CDT
  Alverno   Monmouth (Ill.)   @ Galesburg, Ill. 3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Carthage   4:00 PM CDT
  Lake Forest   Dominican   7:00 PM CDT
Tue., Sep. 19 Rockford   Knox   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 20 MSOE *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Alverno *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   7:00 PM CDT
  Dominican *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Rockford   7:00 PM CDT
Thu., Sep. 21 Maranatha   Marian   7:00 PM CDT
Fri., Sep. 22 Wisconsin Lutheran   Dubuque   1:00 PM CDT
  Luther   Dominican   @ Mequon, Wis. 1:00 PM CDT
  Wartburg   Edgewood   @ Mequon, Wis. 1:00 PM CDT
  MSOE   Loras   @ Pella, Iowa 1:00 PM CDT
  Nebraska Wesleyan   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Coe   Aurora   @ Mequon, Wis. 3:00 PM CDT
  Buena Vista   Lakeland   @ Pella, Iowa 3:00 PM CDT
  Benedictine   Central (Iowa)   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Loras   5:00 PM CDT
  Wartburg   Dominican   @ Mequon, Wis. 5:00 PM CDT
  Luther   Edgewood   @ Mequon, Wis. 5:00 PM CDT
  MSOE   Dubuque   @ Pella, Iowa 5:00 PM CDT
  Coe   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  Nebraska Wesleyan   Aurora   @ Mequon, Wis. 7:00 PM CDT
  Buena Vista   Benedictine   @ Pella, Iowa 7:00 PM CDT
  Lakeland   Central (Iowa)   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 23 Maranatha   Rockford   10:00 AM CDT
  Nebraska Wesleyan   Dominican   @ Mequon, Wis. 10:00 AM CDT
  Wartburg   Aurora   @ Mequon, Wis. 10:00 AM CDT
  Benedictine   Loras   @ Pella, Iowa 10:00 AM CDT
  Lakeland   Dubuque   @ Pella, Iowa 10:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Central (Iowa)   12:00 PM CDT
  Alverno   Beloit   12:00 PM CDT
  Wartburg   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Nebraska Wesleyan   Edgewood   @ Mequon, Wis. 12:00 PM CDT
  Buena Vista   MSOE   @ Pella, Iowa 12:00 PM CDT
  Illinois Tech   Rockford   2:00 PM CDT
  Mount Mary   Alverno   @ Beloit, Wis. 2:00 PM CDT
  Coe   Dominican   @ Mequon, Wis. 2:00 PM CDT
  Luther   Aurora   @ Mequon, Wis. 2:00 PM CDT
  Benedictine   Dubuque   @ Pella, Iowa 2:00 PM CDT
  Lakeland   Loras   @ Pella, Iowa 2:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Lake Forest   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Buena Vista   @ Pella, Iowa 4:00 PM CDT
  Luther   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  Coe   Edgewood   @ Mequon, Wis. 4:00 PM CDT
  MSOE   Central (Iowa)   4:00 PM CDT
Tue., Sep. 26 Beloit   Rockford   7:00 PM CDT
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Ripon   Marian   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 27 Dominican *   Rockford   7:00 PM CDT
Fri., Sep. 29 Aurora *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Dominican *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
  Benedictine *   Marian   7:00 PM CDT
  MSOE *   Alverno   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Rockford   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 30 Benedictine *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Aurora *   Marian   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Edgewood   12:00 PM CDT
  MSOE *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Maranatha   @ Madison, Wis. 2:00 PM CDT
  Maranatha   Edgewood   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Alverno   7:00 PM CDT
Tue., Oct. 03 Illinois Tech   Alverno   7:00 PM CDT
  Beloit   Marian   7:00 PM CDT
  Maranatha   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Wed., Oct. 04 UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  Aurora   Wheaton (Ill.)   7:00 PM CDT
  Loras   Edgewood   7:00 PM CDT
Fri., Oct. 06 Lakeland *   Dominican   2:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Aurora   7:00 PM CDT
  Alverno *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   7:00 PM CDT
  Rockford *   MSOE   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Dominican   7:30 PM CDT
Sat., Oct. 07 Wisconsin Lutheran *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Marian *   Dominican   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Edgewood *   MSOE   12:00 PM CDT
  Rockford *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Alverno *   Aurora   12:00 PM CDT
  Mount Mary   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
Tue., Oct. 10 Maranatha   Alverno   7:00 PM CDT
  Dominican   Illinois Tech   7:00 PM CDT
Wed., Oct. 11 Rockford   Mount Mary   7:00 PM CDT
Fri., Oct. 13 Concordia Wisconsin *   Dominican   7:00 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Aurora   7:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Chicago   7:00 PM CDT
  Alverno *   Marian   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Lakeland   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 14 Edgewood *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Marian   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   12:00 PM CDT
  Alverno *   Lakeland   12:00 PM CDT
  MSOE *   Dominican   6:00 PM CDT
Tue., Oct. 17 Marian   Maranatha   7:00 PM CDT
  Edgewood   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
  Lake Forest   Alverno   7:30 PM CDT
Wed., Oct. 18 UW-Whitewater   Edgewood   7:00 PM CDT
  Lakeland   UW-Oshkosh   7:00 PM CDT
  North Park   Dominican   7:30 PM CDT
Fri., Oct. 20 Concordia Chicago *   Alverno   5:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   7:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   7:00 PM CDT
  Dominican *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 21 Marian *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Rockford   12:00 PM CDT
  Dominican *   Alverno   12:00 PM CDT
  Aurora *   MSOE   1:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  North Central (Minn.)   Marian   @ Madison, Wis. 2:00 PM CDT
  Maranatha   Lakeland   @ Rockford, Ill. 2:00 PM CDT
  North Central (Minn.)   Edgewood   4:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Tue., Oct. 24 Lakeland *   Marian   7:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Chicago   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Alverno   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Rockford   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   MSOE   7:00 PM CDT
  Aurora *   Benedictine   7:00 PM CDT
Thu., Oct. 26 Carroll (Wis.)   Marian   7:00 PM CDT
  Rockford   Maranatha   7:00 PM CDT
Fri., Oct. 27 Concordia Chicago   Aurora   4:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Benedictine   4:00 PM CDT
  Greenville   Dominican   @ Lisle, Ill. 4:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Central (Iowa)   5:30 PM CDT
  Greenville   MSOE   @ Lisle, Ill. 6:00 PM CDT
  North Park   Concordia Chicago   @ Aurora, Ill. 6:00 PM CDT
  Westminster (Mo.)   Wisconsin Lutheran   7:30 PM CDT
  Chicago   Aurora   8:00 PM CDT
  Finlandia   Benedictine   8:00 PM CDT
  Carthage   Dominican   @ Lisle, Ill. 8:00 PM CDT
Sat., Oct. 28 North Central (Ill.)   MSOE   @ Lisle, Ill. 10:00 AM CDT
  Elmhurst   Benedictine   10:00 AM CDT
  Coe   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Chicago   Concordia Chicago   @ Aurora, Ill. 12:00 PM CDT
  Carthage   MSOE   @ Lisle, Ill. 12:00 PM CDT
  Dubuque   Aurora   12:00 PM CDT
  Edgewood   Lawrence   1:00 PM CDT
  Lakeland   St. Norbert   @ Appleton, Wis. 1:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Whitewater   2:00 PM CDT
  Lincoln Christian   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  Dubuque   Concordia Chicago   @ Aurora, Ill. 2:00 PM CDT
  Edgewood   St. Norbert   @ Appleton, Wis. 3:00 PM CDT
  Lakeland   Lawrence   3:00 PM CDT
  North Park   Aurora   4:00 PM CDT
  Greenville   Benedictine   4:00 PM CDT
* Conference