2018-19 NACC Women's Tennis Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Sat., Aug. 25 Thomas More 3 Illinois Tech 6 @ Decatur, Ill. Final
  Illinois Tech 8 Millikin 1 Final
Fri., Aug. 31 MSOE 2 Carroll (Wis.) 7 Final
  Carroll (Wis.) 3 Concordia Wisconsin 6 Final
  Ripon 7 Lakeland 2 Final
  Edgewood 0 Wheaton (Ill.) 9 Final
Sat., Sep. 01 Alverno 0 North Park 9 Final
  Concordia Chicago 1 Olivet Nazarene 8 Final
  Edgewood 4 Luther 5 @ Wheaton, Ill. Final
  Roosevelt 1 Illinois Tech 8 Final
  Lakeland   Beloit   Cancelled
  Aurora 0 Central (Iowa) 9 @ Naperville, Ill. Final
  Wisconsin Lutheran 7 Alverno 2 @ Chicago, Ill. Final
  Aurora 0 North Central (Ill.) 9 Final
  Loras 8 MSOE 1 Final
  Lake Forest 6 MSOE 0 Final
  Wisconsin Lutheran 1 North Park 8 Final
Sun., Sep. 02 Beloit 4 Wisconsin Lutheran 5 Final
Mon., Sep. 03 Olivet Nazarene 4 Illinois Tech 5 Final
Tue., Sep. 04 Alverno * 1 Lakeland 8 Final
  Aurora * 9 Dominican 0 Final
  MSOE * 0 Concordia Wisconsin 9 Final
  Lawrence 0 Marian 9 Final
Thu., Sep. 06 Aurora 7 Olivet Nazarene 2 Final
  Marian 0 UW-Oshkosh 9 Final
Sat., Sep. 08 Illinois Tech * 9 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Edgewood * 8 MSOE 1 Final
  Concordia Chicago * 0 Lakeland 9 Final
  Dominican * 0 Marian 9 Final
  Aurora * 0 Concordia Wisconsin 9 Final
  Aurora * 1 Wisconsin Lutheran 8 Final
  Concordia Chicago * 0 Marian 9 Final
  Illinois Tech * 4 Concordia Wisconsin 5 Final
  Dominican * 1 Lakeland 8 Final
Sun., Sep. 09 Marian 0 Purdue Northwest 9 Final
  Knox 3 Lakeland 6 Final
Fri., Sep. 14 UW-Stevens Point 1 Marian 8 Final
Sat., Sep. 15 Alverno * 0 Edgewood 9 Final
  Wisconsin Lutheran * 3 MSOE 6 Final
  Lakeland * 0 Marian 9 Final
  Concordia Wisconsin * 9 Concordia Chicago 0 Final
  Illinois Tech * 9 Dominican 0 Final
  Wisconsin Lutheran * 0 Edgewood 9 Final
  Illinois Tech * 9 Concordia Chicago 0 Final
  Alverno * 1 MSOE 8 Final
  Concordia Wisconsin * 9 Dominican 0 Final
Sun., Sep. 16 Lakeland 4 UW-Stevens Point 5 Final
Tue., Sep. 18 Roosevelt   Concordia Chicago   4:15 PM CDT
Wed., Sep. 19 Lakeland *   Wisconsin Lutheran   4:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   4:00 PM CDT
  Ripon   Dominican   4:00 PM CDT
Fri., Sep. 21 Illinois Tech   ITA Central Regional (through 9/23)   @ Kalamazoo, Mich. TBA
  Edgewood   USTA/ITA Regional Championships   @ St. Peter, Minn. TBA
  Concordia Wisconsin   ITA Regional Championship   9:00 AM CDT
  Ripon   MSOE   4:00 PM CDT
Sat., Sep. 22 Edgewood   USTA/ITA Regional Championships   @ St. Peter, Minn. TBA
  Dominican   Knox   9:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   ITA Regional Championship   9:00 AM CDT
  Alverno   UW-Stevens Point   @ Appleton, Wis. 12:30 PM CDT
  MSOE   Beloit   1:00 PM CDT
  Dominican   Greenville   @ Galesburg, Ill. 3:00 PM CDT
  Alverno   Lawrence   3:30 PM CDT
Sun., Sep. 23 Beloit   Marian   10:00 AM CDT
Tue., Sep. 25 Wisconsin Lutheran *   Alverno   4:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   4:00 PM CDT
Sat., Sep. 29 MSOE *   Aurora   10:00 AM CDT
  Dominican *   Concordia Chicago   10:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   10:00 AM CDT
  Marian *   Alverno   10:00 AM CDT
  Edgewood *   Illinois Tech   10:00 AM CDT
  MSOE *   Illinois Tech   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Aurora   2:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Alverno   2:00 PM CDT
Sun., Sep. 30 Alverno   Beloit   10:00 AM CDT
  Lake Forest   Alverno   @ Beloit, Wis. 1:30 PM CDT
Tue., Oct. 02 MSOE *   Lakeland   4:00 PM CDT
  Edgewood *   Marian   4:00 PM CDT
Wed., Oct. 03 Marian   Carroll (Wis.)   4:00 PM CDT
Thu., Oct. 04 MSOE *   Marian   Fond du Lac High School 4:00 PM CDT
  Roosevelt   Aurora   4:00 PM CDT
Sat., Oct. 06 North Park   MSOE   9:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Dominican   10:00 AM CDT
  Alverno *   Concordia Chicago   10:00 AM CDT
  Marian *   Aurora   10:00 AM CDT
  Edgewood *   Concordia Wisconsin   10:00 AM CDT
  Lakeland *   Illinois Tech   10:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Aurora   2:00 PM CDT
  Marian *   Illinois Tech   2:00 PM CDT
  Alverno *   Dominican   2:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   MSOE   4:00 PM CDT
Wed., Oct. 10 Lakeland   Lawrence   4:30 PM CDT
Fri., Oct. 12 Aurora *   Illinois Tech   4:00 PM CDT
Sat., Oct. 13 Illinois Tech   North Central (Ill.)   TBA
  Concordia Chicago *   Edgewood   10:00 AM CDT
  Dominican *   MSOE   10:00 AM CDT
  Aurora *   Alverno   10:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   10:00 AM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   2:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Alverno   2:00 PM CDT
  Dominican *   Edgewood   2:00 PM CDT
Sat., Mar. 02 UW-Eau Claire   Edgewood   @ Green Bay, Wis. 12:00 PM CST
Sat., Mar. 09 Illinois Tech   Kalamazoo   TBA
  MSOE   St. Norbert   TBA
  St. Thomas (Minn.)   MSOE   @ DePere, Wis. TBA
Sat., Mar. 16 Illinois Tech   Spring Break Trip (through March 23)   TBA
  MSOE   Carthage   TBA
Sun., Mar. 31 Illinois Tech   Coe   @ Rock Island, Ill. 12:00 PM CDT
  Illinois Tech   Augustana (Ill.)   3:00 PM CDT
Fri., Apr. 05 Concordia Chicago   Purdue Northwest   TBA
  Ohio Northern   Aurora   3:00 PM CDT
Sun., Apr. 07 Illinois Tech   North Park   TBA
Sun., Apr. 14 Illinois Tech   Carthage   9:30 AM CDT
  Illinois Tech   UW-Oshkosh   @ Kenosha, Wis. 12:30 PM CDT
Tue., Apr. 30 Illinois Tech   NACC Tournament Quarterfinals   @ Higher Seed TBA
  Wisconsin Lutheran   NACC Tournament First Round   TBA
Sat., May. 04 Wisconsin Lutheran   NACC Tournament Semifinals   TBA
Sun., May. 05 Illinois Tech   NACC Tournament Semifinals and Finals   @ Madison, Wis. TBA
  Wisconsin Lutheran   NACC Tournament Final   TBA
* Conference