2017 NACC Women's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Sep. 01 Concordia Wisconsin   Concordia Ann Arbor   @ River Forest, Ill. 10:00 AM
  Concordia Nebraska   Concordia Chicago   2:15 PM
  Principia   Dominican   4:30 PM
  Crown (Minn.)   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 5:00 PM
  Benedictine   Greenville   5:00 PM
  Lakeland   Ripon   5:00 PM
  Hope   MSOE   7:00 PM
  Otterbein   Aurora   7:00 PM
  Edgewood   St. Norbert   7:00 PM
Sat., Sep. 02 Concordia Wisconsin   Concordia Nebraska   @ River Forest, Ill. 10:00 AM
  North Central (Minn.)   Alverno   @ Milwaukee, Wis. 12:30 PM
  Concordia Ann Arbor   Concordia Chicago   2:15 PM
  Augustana (Ill.)   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  Marian   Finlandia   @ Ashland, Wis. 3:00 PM
  Calvin   MSOE   3:00 PM
  Benedictine   Webster   7:00 PM
Sun., Sep. 03 UW-Superior   Lakeland   12:00 PM
  Marian   Northland   1:00 PM
  Edgewood   Cornell (Iowa)   1:00 PM
  Hanover   Aurora   2:30 PM
  Fontbonne   Dominican   2:45 PM
Mon., Sep. 04 Webster   Concordia Chicago   12:00 PM
Tue., Sep. 05 MSOE   Carthage   7:00 PM
Wed., Sep. 06 North Park   Dominican   4:00 PM
  Lakeland   Lawrence   4:00 PM
  Wisconsin Lutheran   St. Norbert   7:00 PM
  Ripon   Marian   7:00 PM
  Lake Forest   Edgewood   7:00 PM
  Illinois Wesleyan   Benedictine   7:00 PM
Thu., Sep. 07 Concordia Wisconsin   Chicago   4:00 PM
Fri., Sep. 08 Maranatha   Lakeland   4:00 PM
  MSOE   Lake Forest   4:30 PM
  Aurora   Trinity (Texas)   5:00 PM
  Concordia Chicago   Texas-Dallas   7:00 PM
Sat., Sep. 09 Dominican   Denison   12:00 PM
  Westminster (Mo.)   Lakeland   @ Milwaukee, Wis. 12:00 PM
  North Central (Ill.)   Edgewood   1:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Bethany Lutheran   2:00 PM
  Maranatha   Alverno   2:30 PM
  Benedictine   North Park   5:00 PM
  Willamette   Concordia Chicago   @ Dallas, Texas 7:00 PM
Sun., Sep. 10 Dominican   Kenyon   12:00 PM
  Aurora   Hardin-Simmons   12:00 PM
  Westminster (Mo.)   Alverno   12:30 PM
  Knox   MSOE   1:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Minn.-Morris   2:00 PM
  Benedictine   Beloit   3:30 PM
Wed., Sep. 13 Marian   Maranatha   3:00 PM
  UW-Whitewater   Concordia Wisconsin   4:00 PM
  MSOE   St. Norbert   5:00 PM
  Ripon   Wisconsin Lutheran   7:00 PM
  Dominican   Rockford   7:00 PM
  Beloit   Edgewood   7:00 PM
  Benedictine   Elmhurst   7:00 PM
  Mount Mary   Lakeland   7:00 PM
Thu., Sep. 14 UW-Platteville   Alverno   4:00 PM
  Illinois Tech   Concordia Chicago   4:00 PM
Fri., Sep. 15 Wisconsin Lutheran   Lake Forest   4:30 PM
  North Central (Ill.)   Aurora   7:00 PM
Sat., Sep. 16 Maranatha   Edgewood   11:00 AM
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   1:00 PM
  Marian   Beloit   2:00 PM
  St. Norbert   Dominican   2:45 PM
  Chicago   MSOE   3:30 PM
  Carroll (Wis.)   Benedictine   3:30 PM
  Concordia Chicago   Illinois College   5:30 PM
Sun., Sep. 17 Alverno   North Park   1:00 PM
  Carroll (Wis.)   Wisconsin Lutheran   1:00 PM
  Aurora   Carthage   1:00 PM
  Grinnell   Edgewood   1:00 PM
Mon., Sep. 18 Illinois Tech   Dominican   4:00 PM
  UW-Oshkosh   Marian   7:00 PM
Wed., Sep. 20 * Marian   Concordia Wisconsin   TBA
  * Dominican   Alverno   4:00 PM
  * Concordia Chicago   Benedictine   7:00 PM
  * MSOE   Edgewood   7:00 PM
  * Lakeland   Wisconsin Lutheran   7:00 PM
Sat., Sep. 23 * Dominican   Marian   TBA
  * Aurora   Edgewood   1:30 PM
  MSOE   UW-Whitewater   2:00 PM
  * Alverno   Wisconsin Lutheran   3:30 PM
  * Benedictine   Concordia Wisconsin   3:30 PM
  * Concordia Chicago   Lakeland   4:30 PM
Sun., Sep. 24 Alverno   Rockford   2:00 PM
  Concordia Chicago   Carthage   3:30 PM
Wed., Sep. 27 * Lakeland   Marian   TBA
  * Concordia Wisconsin   Edgewood   TBA
  * Alverno   Concordia Chicago   3:30 PM
  * Dominican   MSOE   7:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Aurora   7:00 PM
  Benedictine   North Central (Ill.)   7:00 PM
Sat., Sep. 30 * Concordia Wisconsin   Aurora   TBA
  * MSOE   Alverno   2:30 PM
  * Lakeland   Dominican   2:45 PM
  * Marian   Concordia Chicago   3:15 PM
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   7:00 PM
  * Edgewood   Benedictine   7:30 PM
Wed., Oct. 04 * Benedictine   Dominican   4:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Concordia Wisconsin   4:00 PM
  * Edgewood   Lakeland   7:00 PM
  * Alverno   Aurora   7:00 PM
  * Marian   MSOE   7:00 PM
Sat., Oct. 07 * Dominican   Concordia Wisconsin   TBA
  * Aurora   Marian   TBA
  Mount Mary   Alverno   1:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   MSOE   3:30 PM
  * Lakeland   Benedictine   5:30 PM
  * Concordia Chicago   Edgewood   6:30 PM
Sun., Oct. 08 Concordia Wisconsin   UW-La Crosse   TBA
  Lakeland   Rockford   3:00 PM
Wed., Oct. 11 * Concordia Wisconsin   Lakeland   TBA
  * Benedictine   Alverno   3:00 PM
  * Aurora   Dominican   4:00 PM
  * Concordia Chicago   MSOE   7:00 PM
  * Edgewood   Wisconsin Lutheran   7:00 PM
  Marian   St. Norbert   7:00 PM
Sat., Oct. 14 * Marian   Alverno   1:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Concordia Chicago   2:30 PM
  * Edgewood   Dominican   2:45 PM
  * Benedictine   MSOE   3:30 PM
  Elmhurst   Concordia Wisconsin   3:30 PM
  * Lakeland   Aurora   7:00 PM
Sun., Oct. 15 Finlandia   Lakeland   2:00 PM
Mon., Oct. 16 Rockford   Marian   7:00 PM
  UW-Whitewater   Edgewood   7:00 PM
Tue., Oct. 17 * Concordia Chicago   Dominican   3:00 PM
  * Aurora   Benedictine   7:00 PM
Wed., Oct. 18 * MSOE   Concordia Wisconsin   3:30 PM
  * Alverno   Edgewood   7:00 PM
  * Marian   Wisconsin Lutheran   7:00 PM
Fri., Oct. 20 * MSOE   Aurora   TBA
Sat., Oct. 21 * Benedictine   Marian   TBA
  * Concordia Wisconsin   Concordia Chicago   2:30 PM
  * Dominican   Wisconsin Lutheran   3:30 PM
  * Alverno   Lakeland   7:00 PM
Sun., Oct. 22 UW-La Crosse   MSOE   1:00 PM
  Edgewood   UW-Stevens Point   1:00 PM
  UW-Oshkosh   Concordia Wisconsin   3:00 PM
Wed., Oct. 25 * Edgewood   Marian   TBA
  * Aurora   Concordia Chicago   2:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Alverno   3:00 PM
  Lake Forest   Dominican   4:00 PM
  * MSOE   Lakeland   7:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Benedictine   7:00 PM
Sat., Oct. 28 Illinois Tech   Alverno   1:00 PM
* Conference