2018-19 NACC Indoor Track & Field Schedule

Date Teams Event Results Links Notes
Sat., Dec. 01 Aurora, Rockford Illinois Wesleyan Titan First Chance -- Bloomington, Ill.  
  CUW, Edgewood, WLC UW-Oshkosh Titan Early Bird -- Oshkosh, Wis.  
Fri., Dec. 07 Aurora, Benedictine Grand Valley State Holiday Open -- Allendale, Mich.  
Fri., Jan. 11 CUW Grand Valley State Bob Eubanks Open -- Allendale, Mich.  
Sat., Jan. 12 Aurora, CUC, Illinois Tech University of Chicago Phoenix Invitational -- Chicago, Ill.  
  MSOE, WLC UW-Whitewater Karl Schlender Invitational -- Whitewater, Wis.  
Fri., Jan. 18 CUC, Illinois Tech, MSOE, Rockford UW-Parkside Ranger Relays -- Kenosha, Wis.  
  Lakeland, WLC UW-Oshkosh Titan Twilight Invitational -- Oshkosh, Wis.  
Fri., Jan. 25 Aurora, CUW, MSOE Carthage College Tadd Metzger Invite -- Kenosha, Wis.  
  Benedictine UW-Whitewater Squig Converse Invite -- Whitewater, Wis. [Jan. 25-26]  
Sat., Jan. 26 Edgewood, Lakeland, Rockford UW-Platteville Pioneer Open -- Platteville, Wis.  
  CUC, Illinois Tech Illinois Wesleyan Top Times Titan Open -- Bloomington, Ill.  
Fri., Feb. 01 Aurora University of Chicago Windy City Rumble -- Chicago, Ill. [Feb. 1-2]  
Sat., Feb. 02 Benedictine, CUC, Illinois Tech, Rockford Olivet Nazarene University Open -- Bourbonnais, Ill.  
  CUW, Edgewood, Marian, MSOE, WLC Ripon Red Hawk Invitational -- Ripon, Wis.  
  CUC UW-Parkside Classic -- Kenosha, Wis.  
Fri., Feb. 08 MSOE North Central (Ill.) Pat Heenan Invitational -- Naperville, Ill.  
Sat., Feb. 09 Benedictine UW-Whitewater D3 Elite Classic -- Whitewater, Wis.  
  CUW, WLC UW-Platteville Select Meet -- Platteville, Wis.  
  Aurora, CUC, Lakeland, Marian Ripon Dick Hendricks Invitational -- Ripon, Wis.  
Fri., Feb. 15 Aurora, Benedictine, IIT North Central (Ill.) F. Lee Slick Invitational -- Naperville, Ill.  
Sat., Feb. 16 CUW, Edgewood UW-Oshkosh Titan Challenge -- Oshkosh, Wis.  
  Marian, MSOE, WLC UWM Panther Tune-Up -- Milwaukee, Wis.  
  CUC, Rockford University of Chicago Margaret Bradley Invitational -- Chicago, Ill.  
Sat., Feb. 23 All NACC Schools * NACC Championships -- Tarble Center, Kenosha, Wis.  
Fri., Mar. 01 Aurora, Benedictine, CUW, Illinois Tech, MSOE (W), Rockford, WLC Carthage College Last Chance -- Kenosha, Wis.  
  Edgewood (M) UW-Platteville Final Qualifier -- Platteville, Wis.  
Sat., Mar. 02 Aurora, Benedictine (M), WLC Wartburg College Last Chance -- Waverly, Iowa  
  CUC (W), CUW, MSOE (W), RFRD, WLC UW-Stevens Point Qualifier -- Stevens Point, Wis.  
Fri., Mar. 08 Select NACC Qualifiers % NCAA Division III Championships -- Boston, Mass. [March 8-9]  
* Conference
% Postseason