2018 NACC Softball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Sat., Feb. 24 Edgewood   UW-Superior   @ Marquette, Mich. 7:00 AM CST
  York (Pa.)   Alverno   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Edgewood   Finlandia   9:00 AM CST
  Northland   Lakeland   @ Marquette, Mich. 9:00 AM CST
  Alverno   Alma   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  UW-Superior   Marian   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  Lakeland   UW-Stevens Point   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  UW-Stevens Point   Marian   @ Marquette, Mich. 1:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   UW-Oshkosh   @ Marquette, Mich. 1:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   St. Scholastica   @ Marquette, Mich. 3:00 PM CST
Sun., Feb. 25 UW-Oshkosh   Lakeland   @ Marquette, Mich. 7:00 AM CST
  Edgewood   UW-Stevens Point   @ Marquette, Mich. 7:00 AM CST
  Concordia Wisconsin   UW-Stevens Point   @ Marquette, Mich. 9:00 AM CST
  St. Scholastica   Lakeland   @ Marquette, Mich. 9:00 AM CST
  Marian   UW-Oshkosh   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  Northland   Edgewood   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  St. Scholastica   Marian   @ Marquette, Mich. 1:00 PM CST
  Hanover   Alverno   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  UW-Superior   Concordia Wisconsin   @ Marquette, Mich. 3:00 PM CST
  Alverno   Eastern   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CST
Mon., Feb. 26 MSOE   Hanover   @ Clermont, Fla. 7:30 AM CST
  Alma   MSOE   @ Clermont, Fla. 9:30 AM CST
  Houghton   Alverno   @ Clermont, Fla. 2:00 PM CST
  Alverno   Concordia Moorhead   @ Clermont, Fla. 6:30 PM CST
Tue., Feb. 27 MSOE   Houghton   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Johnson St.   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
Wed., Feb. 28 Alma   MSOE   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  York (Pa.)   Alverno   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Johnson St.   Alverno   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
Thu., Mar. 01 Alverno   Hanover   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  Houghton   Alverno   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CST
Fri., Mar. 02 Concordia Moorhead   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  MSOE   Capital   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
Sat., Mar. 03 MSOE   Nebraska Wesleyan   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  Wheaton (Ill.)   MSOE   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CST
Sun., Mar. 04 Concordia Chicago   Penn St.-Behrend   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Montclair St.   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CST
  Aurora   Illinois College   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CST
  Wartburg   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  Dominican   New England Col.   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CST
  Nebraska Wesleyan   Dominican   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CST
Mon., Mar. 05 Muhlenberg   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CST
  Pitt.-Greensburg   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Wheaton (Ill.)   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Concordia Chicago   Ursinus   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Wartburg   Dominican   @ Clermont, Fla. 12:00 PM CST
  Bethany Lutheran   Rockford   @ Tucson, Ariz. 4:30 PM CST
  Northland   Rockford   @ Tucson, Ariz. 7:00 PM CST
Tue., Mar. 06 Husson   Rockford   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM CST
  Rockford   Central (Iowa)   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM CST
  Dominican   Penn State Brandywine   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CST
  Bates   Dominican   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CST
Wed., Mar. 07 Catholic   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Concordia Chicago   Elizabethtown   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Meredith   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CST
  Penn St.-Berks   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM CST
Thu., Mar. 08 Mount Union   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Staten Island   Rockford   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Concordia Chicago   Bridgewater St.   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Dominican   Penn St.-Behrend   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  Wittenberg   Rockford   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM CST
  Aurora   Thiel   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM CST
  Muskingum   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 5:00 PM CST
  Nebraska Wesleyan   Dominican   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CST
Fri., Mar. 09 Rivier   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CST
  Millikin   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Penn St.-Altoona   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM CST
  Monmouth (Ill.)   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 10:00 AM CST
  Cornell (Iowa)   Rockford   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Dominican   Mount Union   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Rockford   Hiram   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM CST
  Roger Williams   Dominican   @ Minneola, Fla. 1:00 PM CST
Sat., Mar. 10 Pitt.-Bradford   Edgewood   @ Naples, Fla. 8:00 AM CST
  Ursinus   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Edgewood   Geneva   @ Naples, Fla. 10:00 AM CST
  Oneonta   Rockford   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Finlandia   Marian   @ Leesburg, Fla. 10:30 AM CST
  Dominican   Geneseo   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Rockford   Macalester   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   Minn.-Morris   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
  Smith   Marian   @ Leesburg, Fla. 6:00 PM CST
  Millikin   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CST
Sun., Mar. 11 Minn.-Morris   Marian   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Crown (Minn.)   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Brockport   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Geneseo   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Lakeland   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  UW-River Falls   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Lancaster Bible   Lakeland   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
  Bethel (Minn.)   Marian   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
Mon., Mar. 12 Wisconsin Lutheran   Wheaton (Mass.)   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Eastern Conn. St.   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CDT
  Curry   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM CDT
  Anderson (Ind.)   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  SUNY Canton   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
  Transylvania   Marian   @ Leesburg, Fla. 3:30 PM CDT
  St. Mary's (Ind.)   Lakeland   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
  Lakeland   Southern Me.   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CDT
  Marian   Me.-Farmington   @ Leesburg, Fla. 6:00 PM CDT
Tue., Mar. 13 UW-River Falls   Lakeland   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Utica   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Marietta   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CDT
  Westfield St.   Lakeland   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
Wed., Mar. 14 Edgewood   Wilmington (Ohio)   @ Naples, Fla. 8:00 AM CDT
  Swarthmore   Edgewood   @ Naples, Fla. 10:00 AM CDT
  Ohio Wesleyan   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Susquehanna   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CDT
  Scranton   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Arcadia   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM CDT
  Gordon   Marian   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
  Marian   Wesleyan (Conn.)   @ Clermont, Fla. 6:00 PM CDT
Thu., Mar. 15 Marian   Anderson (Ind.)   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  St. Mary's (Ind.)   Lakeland   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Geneseo   Marian   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Lakeland   Transylvania   @ Clermont, Fla. 12:00 PM CDT
  Plattsburgh   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CDT
  North Park   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Wooster   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Stockton   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
  Wheaton (Ill.)   Aurora   4:00 PM CDT
  Wheaton (Ill.)   Aurora   6:00 PM CDT
Fri., Mar. 16 Wisconsin Lutheran   New York U.   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Springfield   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CDT
  Ohio Wesleyan   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Lakeland   U. of New England   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Benedictine   St. Mary's (Ind.)   @ Clermont, Fla. 3:30 PM CDT
Sat., Mar. 17 Farmingdale State   Benedictine   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Amherst   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Benedictine   Bethany (W.Va.)   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
Sun., Mar. 18 Wartburg   Aurora   12:00 PM CDT
  Wartburg   Aurora   2:00 PM CDT
Tue., Mar. 20 Hope   Benedictine   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Benedictine   Calvin   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Aurora *   Dominican   4:00 PM CDT
  Aurora *   Dominican   6:00 PM CDT
Wed., Mar. 21 Manchester   Benedictine   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  UW-Eau Claire   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Beloit   Rockford   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Park   3:00 PM CDT
  Beloit   Rockford   5:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Park   5:00 PM CDT
Thu., Mar. 22 UW-Oshkosh   Benedictine   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Union (N.Y.)   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
Fri., Mar. 23 Mount Mary   Alverno   2:30 PM CDT
  Mount Mary   Alverno   4:30 PM CDT
Sat., Mar. 24 Beloit   Alverno   12:00 PM CDT
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  MSOE   Carthage   12:00 PM CDT
  Dominican   Millikin   1:00 PM CDT
  Northland   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Beloit   Alverno   2:00 PM CDT
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  MSOE   Carthage   2:00 PM CDT
  Dominican   Millikin   3:00 PM CDT
  Northland   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
Sun., Mar. 25 UW-Stout   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Beloit   MSOE   12:00 PM CDT
  Dominican   Illinois College   1:00 PM CDT
  Beloit   MSOE   2:00 PM CDT
  UW-Stout   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Dominican   Illinois College   3:00 PM CDT
Mon., Mar. 26 North Park   Benedictine   3:00 PM CDT
  North Park   Benedictine   5:00 PM CDT
Tue., Mar. 27 Aurora   Hope   2:00 PM CDT
  Carthage   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Aurora   Hope   4:00 PM CDT
  Marian *   Dominican   5:00 PM CDT
  Carthage   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
  Marian *   Dominican   7:00 PM CDT
Wed., Mar. 28 Alverno   Lawrence   3:00 PM CDT
  Elmhurst   Benedictine   3:00 PM CDT
  Alverno   Lawrence   5:00 PM CDT
  Elmhurst   Benedictine   5:00 PM CDT
Thu., Mar. 29 Carthage   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Lawrence   Rockford   3:00 PM CDT
  Dominican   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Carthage   Wisconsin Lutheran   5:00 PM CDT
  Lawrence   Rockford   5:00 PM CDT
  Dominican   North Central (Ill.)   5:00 PM CDT
Sat., Mar. 31 Lakeland *   Rockford   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Alverno *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   2:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Rockford   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Benedictine   2:00 PM CDT
  Alverno *   Edgewood   2:00 PM CDT
Mon., Apr. 02 Concordia Chicago *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Aurora   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Dominican   3:00 PM CDT
  MSOE *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Rockford *   Alverno   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Marian   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  MSOE *   Lakeland   5:00 PM CDT
  Benedictine *   Dominican   5:00 PM CDT
  Rockford *   Alverno   5:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Aurora   5:00 PM CDT
  Edgewood *   Marian   5:00 PM CDT
Wed., Apr. 04 Mount Mary   Rockford   3:00 PM CDT
  Mount Mary   Rockford   5:00 PM CDT
Thu., Apr. 05 Wisconsin Lutheran   Ripon   3:00 PM CDT
  Aurora   Chicago   3:00 PM CDT
  MSOE   Carroll (Wis.)   3:00 PM CDT
  Benedictine   Wheaton (Ill.)   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Ripon   5:00 PM CDT
  Aurora   Chicago   5:00 PM CDT
  Marian   UW-Oshkosh   5:00 PM CDT
  MSOE   Carroll (Wis.)   5:00 PM CDT
  Benedictine   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Central (Ill.)   5:00 PM CDT
Sat., Apr. 07 MSOE *   Marian   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Alverno *   Aurora   12:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Rockford *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  MSOE *   Marian   2:00 PM CDT
  Alverno *   Aurora   2:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   2:00 PM CDT
Sun., Apr. 08 Dominican *   MSOE   12:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   12:00 PM CDT
  Alverno *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Dominican *   MSOE   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   2:00 PM CDT
  Alverno *   Benedictine   2:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
Tue., Apr. 10 North Central (Ill.)   Aurora   4:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Aurora   6:00 PM CDT
Thu., Apr. 12 Alverno   Carroll (Wis.)   3:00 PM CDT
  Rockford   Maranatha   3:00 PM CDT
  Lakeland   UW-Oshkosh   3:00 PM CDT
  Mount Mary   Benedictine   3:00 PM CDT
  Alverno   Carroll (Wis.)   5:00 PM CDT
  Rockford   Maranatha   5:00 PM CDT
  Lawrence   Marian   5:00 PM CDT
  Mount Mary   Benedictine   5:00 PM CDT
  Lakeland   UW-Oshkosh   5:30 PM CDT
  Lawrence   Marian   7:00 PM CDT
Sat., Apr. 14 MSOE *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Alverno *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Alverno *   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   2:00 PM CDT
  MSOE *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
Sun., Apr. 15 Lakeland *   Dominican   12:00 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Aurora   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   MSOE   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Alverno   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Aurora   2:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   MSOE   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Alverno   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Dominican   2:00 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   2:00 PM CDT
Wed., Apr. 18 Edgewood *   Rockford   3:00 PM CDT
  Alverno *   MSOE   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Dominican   3:00 PM CDT
  Marian *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Aurora *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Rockford   5:00 PM CDT
  Alverno *   MSOE   5:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Wisconsin   5:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Dominican   5:00 PM CDT
  Marian *   Lakeland   5:00 PM CDT
  Aurora *   Benedictine   5:00 PM CDT
Sat., Apr. 21 Benedictine *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Alverno   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Dominican *   Rockford   12:00 PM CDT
  MSOE *   Aurora   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Alverno   2:00 PM CDT
  Dominican *   Rockford   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   2:00 PM CDT
  Benedictine *